13.6.

20. červen 2016 | 08.30 |

ůndolmd54


Určitě to znáš – jdeš si za svým snem, denně na něm dřeš, řídíš se pravidly, které sis na své cestě nastavil, snažíš se, abys z té cesty nesešel. Občas míváš strach. Strach sám ze sebe a z toho, že bys mohl zas udělat chybu. Každé nové ráno si připomínáš, proč to všechno děláš, ale pak přijde moment, kdy Ti z ničeho nic zmizí všechna motivace. Máš chuť to zase vzdát, vykašlat se na to a jednoduše žít tak jako dřív – o nic se nesnažit, o nic nebojovat, nerozvíjet sám sebe a mít dál ten někdy nudný, neplnohodnotný život. Ale to dopustit nesmíš! Všechno na světě se dá zvládnout, i když to možná vypadá nepřekonatelně. Každá překážka se dá odstranit. Všechno to jsou jen zkoušky. Zkoušky, bez kterých by to prostě nebylo ono. Nikdy nic nemůžeš mít zadarmo a ano, vím, že na tom každý den fakt tvrdě pracuješ, ale až překážky odhalí, jestli to doopravdy chceš a stojí Ti to za to, aby sis svůj sen splnil, ať se děje cokoli. Neber to jako něco negativního, snaž se z toho všeho načerpat jen to dobré a zbytek pošli dál. I věci, které nás ze začátku můžou trápit, se časem ukážou jako ty dobré, které nám toho dají víc, než jsme si vůbec dokázali představit. Nebuď měkký! Nebuď srab! Nebuď jako ti všichni ostatní kolem Tebe! Nikdy nedopusť, aby se z Tebe stala nula! Možná to o Tobě někdo tvrdí, možná si tak připadáš, jenže tak to není. Nula není člověk, který nevlastní nejparádnější auto, nemá sta tisíce na kontě nebo nebydlí v luxusní vile. Nula je pouze ten, který nebojuje za své sny. Nikdo jiný.
Nespoléhej na to, že to nějak dopadne. Nevsázej na to, že se Ti to jednou třeba splní, i když pro to nic neděláš – tenhle tiket nevyhrává! Když Tě přejde chuť jít dál, když postrádáš smysl čehokoli, když nemáš sílu jít dál, protože se Ti vytratil pořádný důvod, proč jít dál, na chvíli se zastav, sedni si a přehraj si to celé zase hezky od začátku. Vzpomeň si na svůj první den, kdy sis řekl, že právě teď je ten pravý čas jít si pro to všechno, co chceš. Vzpomeň si, jak Ti bylo – byl si tak namotivavaný, tak připravený a odhodlaný, plný nadějí, plánů, jasných cílů, šťastný a přesvědčený, že to zvládneš a budeš žít život, o kterém každou noc sníš. Uvědom si, že jsi ušel obrovský kus cesty, i kdyby od té doby uběhl jen "pouhý" týden – je to obrovský úspěch! Každým dnem už bude jen lépe a lépe, nezapomínej na to! To, co Ti dnes přijde nemožné, bude zítra to, co Tě bude dělat silnějším. Důvod jít dál se nikdy nevytratí úplně, i když to tak cítíš, jen se schová a Ty ho musíš najít. Musíš ho znovu objevit, oprášit, vzchopit se a pokračovat. Ať už budeš něco dělat, nebo nebudeš, čas plyne pořád stejně a za nějakou dobu budeš šťastný, že jsi začal a dnes to nevzdal. Motivace je všude kolem nás spousty, ale jen Ty sám musíš nejlépe vědět, co je pro Tebe to pravé.

To, co se připíše na seznam dalších věcí, které plánuješ. Jen Ty máš všechno ve svých rukou. Každý den přijde nějaká situace, kdy si řekneš – a dost, končím! Ale utiš ten hlas ve své hlavě, protože některé věci, které do našich životů vstoupí, jsou vlastně úplně nepodstatné a není vůbec třeba je řešit a zaobírat se jimi, i když nás v tu chvíli strašně ničí, musíš se to jen naučit rozlišovat. Každý den se můžeš setkat s něčím, co Tě bude negativně ovlivňovat, něco, co v Tobě může vyvolávat i závist. Ty to jen musíš zahnat někam daleko, protože závist Tě stejně nikam neposune a navíc – to, co někomu závidíš, můžeš mít i Ty. Závist je jen jedna z věcí, která je schopná spálit všechny naše sny. Nauč se žít bez ní!
Vždy se najde někdo, kdo Tě bude chtít stáhnout na dno, protože v dnešní době není úspěšným přáno. Vždy Ti bude někdo říkat, že je to pitomost, že to nezvládneš. Můžeš slýchat i to, že bys své sny měl dát na vyšší level, protože tohle jsou malé věci, ale kašli na to! Jen Ty musíš vědět, co je pro Tebe malé a co naopak obrovské. Každý máme své priority jinde, proto se řiď pouze svým srdcem a ne cizími slovy.
Vymaž ze svého života osoby, které Tě nepodporují, tahají Tě dolů, podceňují Tě, nevěří Ti, Tvé sny jim přijdou bezcenné,... Takové osoby ve svém životě nepotřebuješ! Obklopuj se pozitivními lidmi a těmi, kteří věří v Tvé sny a kdykoli to budeš potřebovat, pomůžou Ti opět vzlétnout a odrazit se od země. Znič všechno, co Tě ničí. Odstraň všechno, co Tě brzdí. Uvědom si, že jsi skvělý a dokážeš i zdánlivě nemožné! Jsi to Ty, Tvé sny, Tvůj život, tak začni být takový, jaký být chceš. Zahoď vše zlé, znič všechnu bolest, všechny pochybnosti, negativní myšlenky, spal celou svou minulost, která Ti stejně už nikdy nepoví nic nového, usměj se, bojuj a buď už konečně šťastný... ♥   

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře