22.6.

23. červen 2016 | 16.00 |

412jhglk5f

Půl šeté ráno. Sluníčko se pomalu vzneslo k oblakům a probouzí nový den. S letním, něžným vánkem se rozlévá i vůně čerstvě posekané trávy, která spolu s čerstvou kávou dotváří to dokonalé aroma dokonalého rána. Když se se svou oblíbenou knížkou položíš do louky, která Ti poskytne tu nejměkčejší, barevnou peřinu, ve které se necháš unášet dějem své milované hlavní hrdinky, pochopíš, že pro tyto chvíle se vyplatí si přivstat. Nepotřebuješ kolem sebe kupu lidí, nepotřebuješ kolem sebe vlastně vůbec nikoho. Jsi to jen Ty sám se sebou. Všechno štěstí pramení z Tebe a z toho, jak tu krásu kolem sebe budeš, nebo nebudeš vnímat. Všechno se to odvíjí z Tvé hlavy. Jaký si uděláš svůj den, takový bude. Jak budeš vnímat svůj život, takovým se bude zdát. Jestli jsou pro Tebe ´malé´ věci poklady, máš vyhráno - jsi jeden z nejbohatších lidí na planetě. Pokud se ráno budeš mračit - Tvůj den asi nebude ideální. Pokud ráno vstaneš s úsměvem - je to první krok k dokonalému dni. Pochop, že celý svět jsi Ty sám. Najdi svou vnitřní harmonii, nalaď se na svou vnitřní vlnu a propluj ke svému vnitřnímu klidu, který Tvůj život obohatí o něco, co si možná dodnes nepoznal. Budeš šťastný. Ale ne jen tak na oko, nejenom občas, nebudeš k tomu potřebovat všelijaké podněty. Budeš opravdu šťastný. Vždy. Všude. Za jakýchkoli okolností. Na jakémkoli místě. S kýmkoli i bez nikoho. Ve dne i v noci. Na slunci i v děšti. Nauč se hledat světlá místa ve tmavých koutech. Buď svůj vlastní zdroj světla v zdánlivě úplné tmě. Buď sám pro sebe svým strážným andělem. Buď svým strůjcem štěstí, protože jím jsi. Netrap se, když Tvůj život může být dokonalý, jen to chce změnu. Změnu sebe samého. Život je krásný, pokud ho tak vidíš a může být ten nejhorší, pokud ho tak vnímáš. Vše, co světu dáš, se Ti vrátí. Dej mu bolest, dá Ti bolest. Dej mu slzy, dá Ti slzy. Dej mu facku, dá Ti facku. Proklínej ho, ale věř, že Ti to vrátí. Dej mu úsměv, dá Ti úsměv. Dej mu lásku, zahrne Tě tou svojí. Tvůj život je odrazem Tvé duše, celé je to jako zrcadlo. 
Zahoď všechny trable za hlavu, protože lámáním si hlavy nad jejich řešením Ti zabere jen drahocenný čas, který můžeš strávit mnohem příjemněji něčím, co miluješ. Pokud nějaký problém nemá východisko - nešťourej se v tom, pusť to z hlavy, jen Tě to ničí a jak se říká - když nejde o život, jde o nic. Vím, že přijdou slova, která Tě mohou zlomit, situace, která Tě srazí na dno, ale není ostuda spadnout! Ostuda je zůstat ležet, litovat se a vzdát se. Někteří lidé umí být zlí, umí nám ublížit, ale my jsme ti silnější! My jsme ti, kteří přeci mají svůj vnitřní klid, který si nenecháme narušit, protože to je ten klíč ke všemu krásnému. Proč se s někým zbytečně hádat? Proč řešit malichernosti? Proč někomu něco závidět? Proč někoho pomlouvat? Smát se mu? Ubližovat mu? Co z toho budeš mít? Nic, ale opravdu vůbec nic. Žij tak, jak žít chceš, na názoru ostatních nezáleží. Nauč se jejich slova nevnímat. Sám víš, co je pro Tebe důležité, co Tě dělá šťastným, jaká je Tvá vize dokonalého života - to je to, čeho se musíš držet! Nikdy nesmíš polevit jen proto, že se to někomu nelíbí - jeho představy zase nesplňují ty Tvé a o tom to celé je. Každý jsme jiný, každý máme své sny jinde, své představy absolutně odlišné, své hranice jinde, své levely různě vysoké a proto je třeba držet se své cesty. Ale nikdy, ať se vydáš jakýmkoli směrem, nezapomínej být pokorný, milý, nápomocný, upřímný, šťastný a především milující!
Otevři své oči dokořán, otevřeš tak tím svou mysl, své srdce, nauč se vnímat každý detail, který se, pokud to zvládneš, promění v něco neobyčejného. Každý den je krásný. Každé nové ráno, kdy se máš kde probudit, kdy se postavíš na vlastní nohy, kdy se dokážeš bez pomoci nadechnout, je dar. Život je to jediné, pro co se vyplatí žít. ♥ ♥ ♥ 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře