15.7.

20. červenec 2016 | 23.58 |

dcs

Někdy stačí, aby z našeho života odešel jeden člověk a někdy to vnímáme naprosto stejně, jako když nám odejde celý svět. Důležité je tomu nepodlehnout, ačkoliv moc dobře vím, jak se cítíš. To známé bušení srdce, které bouchá na povel Tvým očím, aby začaly plakat. Ten známý pocit výčitek. Všechna ta nostalgie, vzpomínky,... Vidíš svůj příběh v každé melancholické písničce, vidíš ho na každém kroku, kontroluješ telefon, jestli se náhodou neozval. Naprosto Tě to ničí. Dohání Tě to k naprostému šílenství. Nedokážeš normálně uvažovat, aniž by se v myšlenkách neobjevil on. Je to ubíjející, bolestivé, nejde to změnit. A právě v tenhle okamžik je ten nejlepší čas říct si: STOP! Takhle to dál nejde! Nemůžeš stále jen sedět a čekat, co z toho budeš mít? Samozřejmě, že kromě trápení absolutně nic. Neustálé utápění se v minulosti Tě nikam neposune, budeš v tom lepším případě stát stále na jednom místě a v tom horším případě budeš couvat a o tom Tvůj život být nemá! Ty máš růst, máš stoupat k oblakům, máš létat, posouvat se, být šťastný! Z toho, co bylo, už nic nového nevyčteš, je to naprosto stejné, jako kdybys četl jednu knihu stále dokola a očekával, že se v ní něco změní. Ne. Ty si musíš přečíst novou knížku a při nejlepším si ji napsat Ty sám, protože celý svůj život do sebemenšího detailu máš ve svých rukou. Já vím, že Ti ten člověk chybí, vím, že to bolí, ale také vím, že to nebude trvat věčně, zatímco Tvé štěstí a spokojenost věčná být může. Přestaň se ohlížet, koukej vpřed! Zvedni se a jdi si pro lepší zítřky. Vybuduj si svět, ve kterém Ti bude krásně. Vytvoř ho podle svých představ, protože Ti v tom nikdy nic nebrání. Přestaň sledovat každý jeho krok a začni se naplno soustředit na své vlastní kroky, protože ty jediné Tě v životě někam dovedou.

Pokud v našem životě něco skončí, tak věř, že i když je to mnohdy nesnesitelné, mělo se to tak stát. V našem životě se objeví mnoho lidí - někteří jím jen proplují, nic nám nepřinesou, jiní jsou v našich životech stále a tvoří náš život svou přítomností ještě krásnější, ale pak jsou tu Ti, kteří nám toho dali víc, než se mohlo na první pohled zdát, i když odešli. Každé trápení, každá bolest, každá špatná zkušenost nás má posílit, ne vysílit! Nauč se ve všem hledat jen to dobré, to je Tvůj pohon kupředu. Hledej motivaci a chuť být lepším naprosto ve všem. Začni se pořádně dívat okolo sebe, zamysli se nad vším, co se Ti kdy přihodilo a zjistíš, že Ti to vlastně přineslo mnohé. Vím, že je někdy těžké ovládnout své emoce a své myšlenky, ale dá se to zvládnout a je to vlastně naprosto lehké - zaměř se v tu chvíli na něco pozitivního, na něco úžasného. Negativní myšlenky totiž nikdy nebyly, nejsou a nebudou silnější než ty pozitivní. Všechno to pramení z Tvé hlavy, z Tvé mysli, tudíž Ty jediný to můžeš změnit. Nepomůžou Ti s tím má slova, nepomůže Ti s tím nic a nikdo na světě, jen Ty sám. 

Začni se místo trápení konečně starat sám o sebe. Zaměř se pouze na své sny, na všechno, co si přeješ a kašli na to ostatní, co by Tě mohlo zastavit. Hoď za hlavu všechno, co už nemůžeš změnit, všechno, co nemá řešení, všechno negativní. Zbav se všeho a všech, kteří Tě vysávají. Obklopuj se lidmi, kteří při Tobě stojí, kteří Ti věří, podporují Tě a jsou na stejné lodi. Začni dělat, co Tě baví. Začni makat na všem, po čem toužíš, protože na světě není nic nemožné. Zvládneš cokoli, ať už jsi jakýkoli. Nikdy není pozdě začít se svým životem něco dělat. Nauč se ovládat své myšlenky, poznat, co je a co naopak není důležité. Neřeš neřešitelné. Pečlivě se dívej. Vnímej všechno krásné, co okolo Tebe je a nech, ať Tě to naplňuje. Jdi za svými sny a především jim věř! Věř sám sobě! Jsi naprosto všemocný a úžasný! ♥ 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře