14.8.

14. srpen 2016 | 13.40 |

6d46ds5d

Až časem si uvědomíme, že některá naše přání byla špatná. I když možná ne tak úplně špatná, ale zjistíme, že dnes už to nechceme. Něco, po čem jsme dříve toužili, je dnes něco, čeho se straníme. Tvé tehdejší přání pro Tebe dnes nemusí znamenat vůbec nic. V tu chvíli zjistíš, jak moc se změnil. Ušel si obrovský kus cesty a ani sis toho nevšiml.

Občas je důležité zastavit, zapřemýšlet a připomenout si všechno, čím sis prošel, co pro Tebe bylo prioritní,... Každý má občas pocit, že nic nemá cenu, nic Tě nebaví, postrádáš smysl absolutně všeho, nechápeš, o co se vlastně snažíš,.. Právě v tuhle chvíli je Tvé připomenutí si všeho hodně důležité. Někdy se změníme úplně od základu, bez chvíle pauzy to přehlédneme, ztrácíme tím možnost být na sebe právem hrdí a uvědomit si celý posun.

Často se zaobíráme jinými lidmi. Vidím to všude kolem sebe. Všichni stále řeší, co kdo dělá, jaký má život, co dělá špatně, s kým je, kde je, jaký je,.. Už si nespočetněkrát mohl narazit na věty a souvětí typu: "Každý by si měl nejdřív zamést před svým vlastním prahem,...” ... "Lidé by se měli bavit jeden s druhým, ne jeden o druhém.,..” ... "Lidé jsou tak znudění, že musí stále rozebírat cizí životy,..” ... Je toho spousty a spousty, ale všechno je to až do poslední tečky pravda.

Proč bych měla řešit, co dělá někdo jiný? Proč bych to posílala dál? Proč bych vůbec ztrácela čas analyzováním cizího života místo toho, abych se naplno věnovala tomu svému? Čas od času nad tím přemýšlím a popravdě jsem žádnou odpověď neobjevila. Chci tím říct, že bychom se měli přestat babrat v cizím soukromí a začít řešit svůj život, to je pro nás důležité.

Buď k sobě upřímný – když dostaneš odpověď na to, proč se támhle ti dva rozešli? Kde bere peníze na stále nové a nové boty? Proč ve svém volném čase dělá to a to? Proč pracuje tam a tam? Proč se o něco snaží, stejně na to přece nemá, ne?! Proč má místo bílého trička černé? Vidělas´ toho jejího, ten je strašnej´ co? Zase čeká další dítě, to se ji určitě nechce do práce! ..... Dobře, možná jsem to v některých případech trošku přehnala, i když i toto často slyším, ale ve výsledku – máš z toho něco? Něco užitečného? Něco, co Ti pomůže při cestě za Tvými sny? Něco, díky čemu budeš lepším člověkem a určitě si jím přeješ být, protože kdo by nechtěl být podle svých představ?!? Nemáš z toho vůbec nic kromě nového drbu a bezvýznamné konverzace s někým, kdo má evidentně rád stejný typ "zábavy.”

Chápu, že v dnešní době si lidé navzájem přejí to nejhorší, protože pak jsou přeci oni ti lepší a jejich životy se jim zdají být hned příjemnější, když vidí, jak se někomu nedaří. Rázem jsou jejich problémy minimalizovány a přináší jím potěšení, když nikomu nemusí nic závidět a bolest někoho druhého budou řešit, řešit a řešit dál a dál, dokud nebudou mít pocit, že vlastně vedou dokonalý život. STOP! Tohle není správná cesta!

Dokonalý život nevzniká tak, že sis spočítal negativa a problémy svého života a zjistil si, že jich je daleko méně, než u sousedky přes cestu, takže si vlastně nemáš zas tak na co stěžovat. Pro dokonalý život je třeba něco udělat. Je to, jak se říká, běh na dlouhou trať. Chce to čas, trpělivost, odpírání, víru, snahu a jednoduše pro to musíš něco udělat, ale klábosení s kámoškou to asi nebude.

Ujasni si, co vlastně chceš, jaký chceš být, kde chceš být, s kým tam chceš být, jak bys chtěl žít,.. To je první důležitý krok, který Ti určitě nezabere 10 minut, i když si to teď možná myslíš. Může Ti to trvat týdny, měsíce, ale klidně roky. Sepiš si to na papír a kdykoli Tě něco napadne, dopiš to tam. Pak je na řadě druhý krok – plán. Nic nepřijde samo, nic Ti nespadne do klína, ani nápad, jak to celé zrealizovat. I to Ti může zabrat další týdny, měsíce,... Pak už zbývá jediné – pusť se do toho.

Možná mě budeš mít za blázna. Možná si budeš říkat, že je hloupost, aby to trvalo tak dlouho. Možná si myslíš, že to přeci nemůže být lehké. Nebudu Ti nic vyvracet. Na všechno, co nejenom dnes píšu, si musíš přijít sám. Úspěch nepřijde za měsíc, ve většině případů ani za rok. Asi si teď říkáš, jak to tahle neznámá holka, která má maximálně 30 přečtení u článku, může vědět. A právě to je ono! Neřadím se mezi známe bloggerky, mé jméno skoro nikdo nezná, ale přesto píšu dál, i když už to trvá několik let. Ptáš se proč?

Mám velké sny, velké plány a obrovskou víru. Vím, že jednoho dne bude jméno mého blogu známé. Vím, že má plánovaná knížka bude úspěšná. Je toho mnoho, co mám v plánu a ne vše se týká pouze tohoto, ale jsem přesvědčená o tom, že to tak bude, proto vím, jak je cesta k úspěchu složitá. Nestačí si říct – tak, teď začnu přidávat každý den nějaký nový článek, budu mít více a více čtenářů a ono to přijde. Kéž by to tak fungovalo. Je to především o zdokonalování sebe sama a nebudeme si nic nalhávat – pokud začínáš od nuly, bohužel nemáš čas jen a jen na blog (nebo na cokoli jiného, co si přeješ). Máš své povinnosti, musíš chodit do práce a do toho všeho tohle musíš zakomponovat a to Ti taky zabere spousty času. Možná si teď myslíš, že napsat článek mi nemůže zabrat extra moc času, ale pleteš se. Jeden článek mi trvá minimálně hodinu - stálé kontrolování, jestli tam není chyba, musí to být srozumitelné, do toho stále nové a nové myšlenky,.... Všechno, co chceš dělat pořádně - obzvlášť něco, co se řadí mezi Tvé sny - Ti zabere hodiny. 

Časem poznávám, jak se mé názory mění, jak se mění mé psání,.. Původně to měl být blog, ve kterém jsem se chtěla asi jen vypsat ze svých pocitů. Začínala jsem články, ve kterých jsem psala o tom, co se mi kdy přihodilo,... Když se na to podíváš teď, už tomu tak úplně není. Našla jsem sama sebe a o tom to je. Jak jsem psala na začátku – naše přání se časem mění podle toho, jak se měníme my. Trvalo to 5 let, než mi došlo, o čem chci vlastně psát. Ale dost už o mně.

Chci Ti tím jen ukázat, že Ty a Tvůj život by pro Tebe měli být na prvním místě, i když to bude občas fakt těžké, budeš to všechno chtít vzdát, neuvidíš pokroky hned, ale bude to stát za to. Přestaň řešit někoho dalšího a začni řešit sebe. Věř svým snům, věř v sebe a nepolevuj. Můžeš mít cokoli a pokud vydržíš a nepřestaneš bojovat, budeš to mít. Nebuď jako ti ostatní, kteří si za svými sny nejdou jen proto, že vědí, že to nebude lehké, bude to trvat dlouho, někdy Ti bude mizerně,... Buď jiný! Buď dokonalý sám pro sebe a žij svůj dokonalý život. Buď takový, jaký být chceš....... ♥ 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: 14.8. tomáš 14. 08. 2016 - 21:56
RE(2x): 14.8. srdce 16. 08. 2016 - 00:18