Jak a proč vznikají mé články?!

15. srpen 2016 | 23.50 |

skns54

Dnes jsem si uvědomila, že mám asi takovou malou úchylku - když vidím nějaký blog, který se mi líbí, musím ho mít. A pokud se nemůžu rozhodnout, beru všechny! Můj dnešní úlovek mi přišel natolik roztomilý (i když asi opět jen mně :D ), že jsem si ho musela vyfotit. To mě přivedlo na myšlenku napsat o tom, jak můj blog vlastně vznikl a jak a proč se rodí mé články. Upřímně nemám vůbec ponětí, co z toho vznikne, ale tak to vlastně bývá skoro pokaždé.

Začnu tím, jak mě vůbec napadlo nějaký blog založit. Tento nápad se vyklubal ke konci mých 15-ti let, kdy jsem prožívala asi nejhorší období své puberty, což si vlastně můžeš přečíst i v prvotních článcích v rubrice "Můj příběh." Když se na to podívám zpětně, byla jsem úplně jiný člověk s jiným uvažováním, bez jakékoli představy o tom, co bych chtěla, nerozvážná,... A takhle bych mohla pokračovat dlouhé minuty. Proto byl tehdy tento nápad založen hlavně na tom, že jsem sem chtěla psát svůj příběh, který byl především o lásce. Chtěla jsem slyšet, jak je to smutné. Chtěla jsem utvrdit v tom, že se lituji právem. Chtěla jsem mít za každou cenu pravdu a vědět, že já přeci ta špatná být nemůžu. Tak jsem to celé začátkem roku 2012 zrealizovala. 

Za ty roky se toho událo opravdu hodně a neskutečně to změnilo jak můj život, tak mě samotnou, ale to by bylo vyprávění na další samostatný článek. Když to zkrátím, změnila jsem se natolik, že mi došlo, o čem chci vlastně psát a dostalo to racionálnější důvod. Sice stále píšu svůj příběh, svůj život, ale hlavní myšlenkou už je něco úplně jiného. Jde především o motivování všech, kteří si něco mého občas přečtou, protože vím, jak dokážou být určité životní situace těžké. Přestala jsem vidět smysl v psaní o tom, kde a s kým se mi co přihodilo. Přestalo mě to naplňovat.

Své články píšu na základě svých zkušeností. Nikdy bych nenapsala nic, co bych neprožila, co by mě nezajímalo,... Chci Ti ukázat druhou, lepší stranu i zdánlivě nejhoršího. Chci Ti časem ukázat, že i z úplného dne můžeš vzlétnout ke hvězdám (proto i název blogu). Každý den se učím něco nového, beru si jen to dobré ze všech svých chyb, poznávám sebe sama a různé funkční metody, jak být lepší a lepší a chci Ti to předat. Nechci Ti sem dávat nějaké odkazy na knížky, videa,... Chci Ti to předat svou vlastní formou, svým vlastním odkazem.

Každý můj článek vzniká za odlišných situací. Jednou mě přepadne myšlenka v práci, tak si běžím pro papír, sepíšu hlavní body a doma to zpracuji. Jindy stačí, aby mi někdo řekl větu, která mě zaujme a hned mám důvod k přemýšlení a následnému napsání článku. Pak jsou tu i nejčastější situace, kdy se mi stane něco, co pro mě má velký význam. Ať už je to něco pozitivního, nebo je to nějaká nepříjemná situace, ve které se snažím něco pozitivního najít,... Ale každý článek má jedno společné - vzniká při mých oblíbených písničkách, na milovaných místech, kde mě nikdo neruší a rodí se na papíře jednoho z desítek mých roztomilých sešitů... ♥ 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Jak a proč vznikají mé články?! tlapka®pise.cz 16. 08. 2016 - 21:29
RE(2x): Jak a proč vznikají mé články?! srdce 18. 08. 2016 - 19:04