15.8.

16. srpen 2016 | 00.20 |

slncs546sc

Do dnešního večera jsem si myslela, že už mě nikdo nemůže žádnou otázkou zaskočit natolik, že zůstanu neschopná normálně odpovědět. Spletla jsem se. Byla mi položená otázka, na kterou jsem vykulila oči, četla ji stále dokola a ujišťovala se, jestli vidím správně. Asi si říkáš, co tak šíleného to mohlo být?! Krátka, ale přesto výstižná věta: "Miluješ mě?" Samozřejmě, pro někoho naprosto obvyklé, ale pokud si už někdy dřív četl mé články, víš, že jsem nezadaná a také víš, kolem koho se "točí můj svět," Ano, je to přesně ON. Svou odpověď sem raději psát nebudu, asi by sis ťukal na čelo - obzvlášť, když mi tato otázka byla položena 3x a já 3x úplně maximálně pohořela.

Píšu to proto, že s odstupem pár hodin už překvapivě normálně uvažuji a ne zrovna mile nadávám sama sobě, protože, jak se říká, po bitvě je každý generál a mám několik jiných způsobů, jak bych na to odpověděla teď. To, že mě to vážně štve, je vedlejší. Chci tím říct, abys nikdy nepotlačoval hlas uvnitř sebe a nezaháněl první pohotovou odpověď, která Tě zrovna napadne. Pokud to uděláš, pak začneš přemýšlet, přemýšlet a přemýšlet.... Začnou Tě napadat věci jako - myslí svou otázku vážně? Je to pro něj důležité? A mám mu vůbec odepsat? A blááá bláááá bláááá.. STOP! Tohle nedělej! 

Je úplně jedno, jestli to dotyčný myslí vážně, nebo ne (i když - jinak by se asi neptal, ne?!!! A ještě ke všemu vícekrát!!!!), prostě odpověz tak, jak to je. Naprosto chápu, že budeš cítit nervozitu, strach, budeš mít obavy, co by Ti na to asi ta osoba řekla, ale kašli na to. Utiš všechno, co v Tobě křičí a "jen" odpověz. Neptej se na důvody, proč to chce vědět. Chce to? Tak to dostane. Nic víc, nic míň. Někdy se až moc zabýváme složitostmi okolo, které tam vlastně ani nemusí být, to nás brzdí a to nejenom v tomto případě.

Ber tento krátký půlnoční článek jako ponaučení z cizí chyby. Je jedno, jestli Ti konkrétně má situace připadá nějak závažná, nebo ji bereš jako naprostou prkotinu, ale jednou se může stát, že se v něčem podobném ocitneš taky (ať už bude otázka jakákoliv). Vzpomeň si na má slova a jednej tak, jak budeš chtít, ne tak, jak Ti to radí Tvá hlava, ne vždy má pravdu. Nauč se věřit svému srdci a konej podle něj..... ♥ 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: 15.8. hroznetajne®pise.cz 16. 08. 2016 - 10:11
RE(2x): 15.8. srdce 16. 08. 2016 - 12:04
RE: 15.8. hroznetajne®pise.cz 16. 08. 2016 - 10:12