Někdy je třeba se (po)zastavit

27. leden 2017 | 09.19 |

sadasrerghrt3ž

        Někdy, když prožíváš nějaká špatná období, čas jakoby plynul neskutečnou rychlostí. Každý se s tím čas od času setká - nejsem výjimkou, proto ta má půlroční pauza a naprostá nechuť k čemukoliv (překvapivě i ke psaní). Každý, kdo se o něco snaží a za něčím si jde, se občas potká s úplnou demotivací. Podle mě je to naprosto v pořádku. Po něčem toužíš, snažíš se (z)realizovat své sny a záleží Ti na nich tolik, že začneš přirozeně pochybovat a mít strach, abys něco tak úžasného nepokazil. Začneš se pitvat sám v sobě, ve všem, co si doposud udělal a děláš to pořád a pořád a pořád.... Až pak přijde chvíle, kdy zapomeneš na vše krásné, co Ti to přináší a všechny negativní myšlenky Tě pohltí. Tvé dny se mění v nekončící stereotyp, v nudu, nic Tě nebaví, ztrácíš veškerý smysl všeho a začíná ten známý koloběh -> čím víc negativních myšlenek a pocitů, tím víc negativních situací a událostí. Pak se Ti zdá, že je vše proti Tobě, nic se Ti nedaří, samé komplikace, máš dojem, že jsi k ničemu, nic nedokážeš, nevidíš žádná řešení, ostatní lidé Tě začínají utvrzovat v tom, co si o sobě momentálně myslíš, protože to z Tebe vycítí,...,..,.. Jenže co teď, když je všechno na nic?!?
        Zastav. Nechej věci jen tak plynout. Utiš své myšlenky a dej své mysli chvíli, aby si odpočnula. Přestaň se za něčím hnát a analyzovat sám sebe. Jednoduše vypni a zastav celý svět, protože neustálé hledání východiska Ti nepomůže - utopíš se ve vlastní beznaději. Začni zase své myšlenky směřovat k přítomnému okamžiku a k tomu, co máš právě teď před sebou. Vykašli se na chyby, které si kdy udělal, hoď za hlavu strach, co bude v budoucnu. Najdi opět svou vnitřní harmonii a svůj vnitřní klid. Nesnaž se to uspěchat, až budeš připravený znovu pokračovat, dostaneš jasné a zřetelné znamení, které nepřehlédneš. Nic nepůjde, pokud se k tomu budeš nutit.
        Je jen na Tobě, jestli se tím vším necháš pohltit, nebo se popereš sám se sebou a přečkáš celou bouři. Nic v Tvém životě není vinou někoho jiného, i když se Ti to tak může zdát a můžeš se cítit ublížený, zklamaný,.. Nauč se příjimat své chyby. Stejně tak nečekej, že se Tvůj život zlepší cizím "zaviněním." Vždycky to budeš pouze Ty, kdo svůj život zničí, pošlape si štěstí a podlehne všemu negativnímu, nebo svému životu dodá barvy a vykouzlí ho krásným.
        Začni zase myslet pozitivně, věř svým snům, nepochybuj o sobě, nekritizuj se a svět Ti to vrátí. Přesně to, co si o sobě budeš myslet, Ti budou lidé zrcadlit nazpět. Přesně tak, jak budeš přemýšlet, takový se bude Tvůj život zdát. Vše, čemu doopravdy věříš a za co si ochotný bojovat, se uskuteční. Pokud si myslíš, že to dokážeš, ano, budeš to mít. Pokud si myslíš, že to nedokážeš, ano, máš pravdu. Chápeš?!? V tom to celé je. Tvé štěstí, pokroky, úspěchy (a naopak) se rodí ve Tvé hlavě a vedou přes víru a pocit ve Tvém srdci.
        Mysli tak, aby Ti svět vracel jen to, co si přeješ a pak žij tak, jak žiješ momentálně ve svých představách. Jen se, prosím, nikdy nevzdávej, protože můžeš mít opravdu cokoliv. A pamatuj - jsi jedinečná, úžasná a především naprosto všemocná osobnost!! Buď šťastný.. ♥ 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře