Miluj (se)

11. únor 2017 | 21.51 |

451i

Občas se může stát, že začneš pochybovat. O sobě, o všem, co děláš, o svých snech a cílech. Zdá se Ti, že se hroutí vše, na co sáhneš. Nikdo Ti nerozumí, ostatní lidé Tě jednoduše neberou. Tvůj život vnímáš spíš černobíle, vše je pochmurné. Důvodem může být nedostatek sebelásky.
Jistě, vždy se najde někdo, komu se na Tobě nebude něco líbit. Někdo, kdo Tě kompletně celého zkritizuje. Jenže tací lidé tu vždy byli, jsou a budou. Nesmíš se jimi nechat zmást. Nesmíš si jejich slova připouštět. Vždyť jejich slova nemůžou Tvůj život nijak a ničím ovlivnit, pokud jim to Ty sám nedovolíš. Slova sama o sobě nic neznamenají, význam jim dávají až samotní lidé - tak proč řešit slova od osob, které pro Tebe nic neznamenají a nemají v Tvém životě žádnou velkou a důležitou roli?!
Vždy máš na výběr. Můžeš změnit všechno, co se Ti na sobě nelíbí, ať už je to fyzického rázu nebo je to nějaká Tvá vlastnost, zvyk,.. Nejdřív si ale ujasni, jestli to doopravdy chceš. Mnohdy máme nutkání se měnit jen proto, že se cizím lidem nějaká určitá věc na nás nelíbí. Buď moudrý a nikdy kvůli nikomu nic nedělej. Je velká pravděpodobnost, že bys při své změně stejně nedošel až k cíli. Pokud budeš dělat něco, co sám nechceš a co Tě nenaplňuje, po čase to stejně vzdáš. Možná se o to později pokusíš znovu, ale marně. Proč ztrácet čas něčím, co Tě nebaví a co tak necítíš, místo toho, abys svůj drahocenný čas věnoval cestě za tím, co si přeje Tvé srdce?!
Je to pár let zpátky, kdy jsem se svou změnou začala já. Důvod byl prostý - věčné analyzování sebe sama, neustále pochybnosti, otázky, jestli jsem dost dobrá (na to navazovaly další otázky - co je vlastně to dost dobrá?!). Pořád jsem se snažila být jiná bez jasné a konkrétní představy, jaký by měl být finální výsledek. Nedokázala jsem si v hlavě srovnat směr své cesty, protože uvnitř sebe jsem vlastně žádnou změnu nechtěla, na což jsem přišla až po čase.
Neustále jsme zvenku něčím ovlivňováni a to nás může někdy pořádně zmást a zamotat nám hlavu. Stále jsem to zkoušela zas a znovu. Pokáždé jsem si říkala:,,Teď je čas na nový začátek, teď už to zvládnu." Ne, vždycky to skončilo dřív, než to vlastně začalo a to mě určitý čas nutilo o sobě pochybovat ještě víc. Cítila jsem se hůř a hůř a mé sebevědomí zamrzlo někde hluboko pod bodem mrazu. Trvalo mi 6 let, než mi definitivně došlo, že všechno, co jsem kdy dělala, pramenilo z cizích "požadavků." Začínám mít čím dál větší pocit, že v dnešním světě se pomalu stanovila jasná a určitá "pravidla," jaký bys měl být, abys byl "dobrý." Jenže tato pravidla většinou vytvářejí lidé, kteří mají o podobě - být dobrý - svou představu a přes to nejede vlak a spousta lidí se k nim jako němé ovce přidají (ačkoliv sami nejsou zas tak úplně skvělí, jak se tváří).
Viděl si někdy úspěšného a spokojeného člověka, aby někoho kritizoval? Ne? Já také ne. Člověk, který si plní své sny, který na nich denně pracuje, který se snaží být sám pro sebe nejlepším (podle VLASTNĺCH "pravidel") nemá potřebu a ani čas zabývat se někým jiným a tím, jestli je takový nebo takový. Je šťastný a spokojený sám se sebou -> žádné komplexy -> žádné léčení si jich na druhých lidech -> žádné kritizování ostatních. Začni se takovými lidmi obklopovat. Lidmi, kteří věří snům, kteří si za nimi jdou a jsou naplněni převážně optimismem a nekončící vírou. Odstraň ze svého života osoby, které jsou z větší části negativní a zjevně z dlouhé chvíle pořád řeší a kritizují někoho druhého a mají se vším problém.
Pokus se na chvíli zastavit a upřímně se zeptat sám sebe, čím chceš vlastně být? Jaký chceš být? Co chceš mít? Čeho chceš dosáhnout? Koho chceš mít po svém boku? Jaký má být Tvůj život? Jaká je ta TVÁ představa o "dokonalosti?" Až najdeš odpovědi, jdi dát své představě reálnou podobu. Bude to dlouhá cesta, nebude lehká, setkáš se s nepochopením, projdeš mnohými spory, ale bude to stát za to - všechno, co děláš pro sebe, vždycky stojí za to! Jen při své cestě nezapomínej na důležité věci - vlídnost, pokora, laskavost, nápomocnost, přátelství, láska,... Vše, čím jsi naplněný a co dáváš světu, se Ti vrátí, chce to čas a trpělivost. Hlavně - buď šťastný a "dokonalý" sám pro sebe. ♥

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře