Strach z lásky aneb dej tomu šanci!

14. únor 2017 | 22.40 |
› 

brt57z

          Zná to asi většina lidí - tolikrát už ses zklamal v lásce, že pokaždé, když do Tvého života vstoupí něco, co by se tomu časem mohlo podobat, máš čím dál větší strach a Tvá hlava je plná pochybností. Celý život narážíš na osoby, které se Ti zdají být skoro ideální, Váš vztah připomíná pohádku, o které si vždycky snil, jenže kde je ten happyend?!? Některé Tvé vztahy skončí skoro dřív, než vůbec začaly a v některých případech vlastně ani nevíš důvod jejich konce. Celé si to v hlavě přemítáš a prostě tomu nerozumíš. Ptáš se sám sebe, co sakra děláš tak strašně špatně, že to pokaždé skončí a pokaždé Tě Tvá láska opustí (někdy bez logického vysvětlení). Stále ty samé řeči - ,,Jsi úžasný, ale...." ,,Mám Tě ráda, ale..." ,,Není to Tvá chyba, ale..." ..... A víš co? Chyba není v Tobě!
          Někdy si musíš projít vším špatným, prodrat se tím, prohrabat se všemi těmi "kameny," abys pak mohl najít ten opravdový "diamant." Čím víc bolesti a zklamání máš za sebou, tím víc si budeš vážit všeho krásného, co Tě ještě zaručeně čeká. Nikdy nebude snadné najít tu svou vysněnou lásku, která bude trvat věčně a o které každou noc, když usínáš, sníš. Nikdy ji nenajdeš bez trápení a bez toho, aniž bys nenarazil. Ne nadarmo se říká, že bez pekla není ráj. 
          Může se stát, že Tvé hledání bude trvat strašně dlouho, budeš ztrácet veškerou víru a budeš se cítit méněcenný. Možná budeš mít pocit, že už to nemá cenu, že nemá důvod očekávat, že by přišlo něco, co Tě tentokrát nezklame. Nesmíš tomu podlehnout. Vím, že je těžké po tom všem někomu začít opět důvěřovat. Vím, že je skoro nemožné dovolit sám sobě znovu se zamilovat, protože ten strach je opravdu obrovský. Vím, že Ti stále něco v Tvé hlavě říká, že to zase nevyjde, ať to necháš být dřív, než Ti někdo znovu zlomí srdce.
         Zažeň všechen strach a utiš všechny hlasy ve své mysli. Strach Tě nikdy ke štěstí nedovede. Když to nezkusíš, budeš si to časem vyčítat, protože nikdy nebudeš vědět, jestli právě tohlo nebylo to pravé. Svou mysl ovládáš také jen Ty, všechny myšlenky si vytváříš sám, tak je začni směřovat jiným směrem. Přestaň myslet na to, že to dopadne špatně a soustřeď se na to, co je právě teď - na ty chvíle, kdy se cítíš báječně, kdy cítíš, že všechny rozbité kousky Tvého srdce se zase pomalu začínají skládat dohromady. Přestaň o sobě pochybovat. Možná Ti nikdy žádný vztah nevyšel. Možná jsi byl jediný zklamaný vždycky jen Ty, ale to nemění nic na tom, že jsi úžasný člověk. 
          Někteří lidé prostě hledají něco, co možná ani neexistuje - naprostou dokonalost a partnera, který splňuje 100% z jejich požadavků a pak lámou jedno srdce za druhým a stále nemůžou najít, co požadují. Možná právě Ty si měl třeba 90%, ale něco tam mohlo chybět, tak si našla zbylých 10%, anižby si uvědomovala, že právě ztratila to nejlepší, co mohla najít.

Ale to už není Tvůj problém, Tvá chyba a už vůbec si nesmíš dovolit, aby Tě to nějak trápilo i s odstupem času. Takoví lidé nesmí nijak ovlivnit Tvůj pohled a Tvou víru v lásku. Minulost nezměníš, čas nevrátíš, takže teď už záleží pouze na tom, jak si poradíš s tím, co máš právě teď.
           Ať už tomu věříš, nebo ne, někde existuje člověk, který Ti je souzený a s kterým svůj báječný vztah vybuduješ, proto nikdy nic nezavrhuj. I přes všechna možná rizika dej šanci všemu, co do Tvého života přijde. Každý si ji zaslouží a většinou se láska rodí právě tam, kde bys to nikdy nečekal. Nevzdávej se svých snů jen proto, že Ti někdo ukázal jejich odvrácenou a nehezkou stranu. Asi nikdy nezapomeneš, jak Tě to trápilo a jak velká bolest to byla, tak si teď představ, jak obrovské štěstí budeš prožívat a jak spokojeně bude tlouct Tvé srdce, až narazíš na tu pravou a nádhernou stranu. Už se ničím z minulosti netrap a buď vděčný za všechno, co teď do Tvého života přišlo. Třeba právě pochybuješ o něčem, z čeho se za čas stane Tvá životní láska. Třeba je právě toto ten člověk, který Tě bude bezpodmínečně milovat, pro kterého budeš perfektní. Uvidí v Tobě to, co doposud nikdo jiný a nedovolí, aby Ti někdo ubližoval a sám to také neudělá. Buď šťastný, nepřestávej věřit, milovat a užívej si to... ♥

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Strach z lásky aneb dej tomu šanci! kolemjdoucí, čtoucí 17. 02. 2017 - 20:31
RE(2x): Strach z lásky aneb dej tomu šanci! srdce 20. 02. 2017 - 14:29