Krása a půvab osobnosti

9. květen 2013 | 20.40 |

♥ Každý člověk je krásný ♥

Ashley


V dnešní době každý člověk hledí jen na krásu, přitom to patří mezi věci, na kterých záleží nejméně. Každý člověk je vzácný, nenahraditelný, vyjímečný, originální, půvabný a zaslouží si obdiv a porozumění. Znáš ten pocit, když jdeš po ulici a lidé na Tebe opovrženě koukají? Jsou to jen lidé, kteří nepřemýšlí  a sami nejsou dokonalí. Každý na světě má nějaké chyby, ale to neznamená, že není půvabný!! I když nemá nejlepší postavu, nejdelší vlasy, nejkouzelnější oči, překráné rty, zuby jako perličky a značkové oblečení, je krásný!! Přeci jen je nejdůležitější krása a cnost lidského srdce. Srdce rozhoduje za vše. Vnímáme jím celý svět. Pokud není člověk zahleděný sám do sebe a nemá srdce z ledu, dokáže své okolí vnímat jen srdcem a nepotřebuje k tomu své oči. Lidé by neměli chtít poznávávat jen osoby s nádherným vzhledem, ale i ty, kteří dokonalý "look" nemají. I málo hezcí lidé dokáží milovat, opěčovávat, vyslechnout, poradit, pomoct, zvednout ze dna, obejmout v těžkých chvílích, utřít slzy, chytit za ruku, když se bojíme, dokáží vše, co i "dokonalí" lidé.

Představ si, když ztratíš vše, na čem ti záleželo. Opustí Tě ta Tvá láska, Tvá rodina Tebou bude opovrhovat, ve škole se ti moc nedaří, přátelé Tě opustili. Budeš úplně na dně, budeš se trápit každou vteřinu Tvého života. Potom za Tebou ale přijdou dvě osoby. Ta KRÁSNÁ a ta MÉNĚ KRÁSNÁ. Ani jednu osobu neznáš. Kterou si vybereš? 90% lidí by si vybralo tu krásnou. Proč? Protože vypadá na pohled dobře, když ji ale poznáš, nemusí být vnitřně krásná‼ Může Vám pomoci a pak odejít jako zbytek Tvých "přátel" a Ty spadneš zpět na dno.. 10% lidí by si vybralo tu méně krásnou. I přesto, že má na sobě například tepláky a potrhanou mikinu, dokáže hodiny sedět a poslouchat Tvé problémy. Dokáže Ti dát tu správnou radu, podat Ti ruku a pomoct Ti ze dna. Asi si teď říkáš, že to není pravda. Netvrdím, že to tak platí ve všech případech, i hezcí lidé mohou mít to nejkrásnější srdce ze zlata, ale v dnešní době už to tak moc nebývá. Důkaz můžeš najít na každém rohu. I v tom "hloupém" autobuse. Sedíš, posloucháš, pak nastoupí někdo, kdo nepatří mezi "dokonalé" osoby a zezadu slyšíš různé narážky a přitom ani nevědí, jaký ten člověk doopravdy je!! Pomluvy, hloupé urážky a hodnocení jen podle vzhledu je nepochopitelné a nerozumné!! V dřívějších dobách se lidé měli lépe. Na vzhled se nehledělo, každá osoba byla nádherná a bezchybná, lidé při sobě drželi, důvěřovali si, měli se rádi a dnes? Dnes jsou skoro všichni proti sobě, neváží si jeden druhého, podvádí se, ubližují si, nadávají si a odsuzují se. Přitom je to vše tak zbytečné! Tolik lidí by mohlo být šťastných! Ze své vlastní zkušenosti vím, že na pomluvách a názorech ostatních ZÁLEŽÍ. Někdo se Ti líbí, někoho máš rád/a, ale ostatním se nezamlouvá, tak ho se slzami v očích necháš odejít a odmítneš ho. Není to nic příjemného. Kdyby se lidé brali takoví, jací jsou, vše by bylo snažší. Vždyť život, přátelství a láska jsou ty nejkrásnější a nejcennější věci, které existují! Tak proč je nedopřát komukoliv?!!

NESUĎMĚ PODLE VZHLEDU, VNÍMEJME I KRÁSU LIDSKÉHO SRDCE, ZKUSME POZNAT JEHO DUŠI, OTEVŘÍT MU SVÉ SRDCE, PODAT MU RUKU, BÝT SI NÁPOMOCNÍ, NIKDY NEDOPUSŤME, ABY SE KDOKOLIV TRÁPIL A MĚJME SE RÁDI :*

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

RE: Krása a půvab osobnosti vamira®pise.cz 20. 06. 2012 - 20:03
RE(2x): Krása a půvab osobnosti srdce 20. 06. 2012 - 20:14
RE: Krása a půvab osobnosti martin 01. 08. 2014 - 20:59