Na lásku se čekat vyplatí :)

15. červen 2013 | 22.05 |
› 

 V dnešní době je moderní mít vztah v brzkém věku, jinak nejsi tzv. cool, in. Prostě jsi nula, zaostalý člověk a něco bezvýznamného. Přitom to tak vůbec není. Vždyť láska je něco, co je třeba vypěstovat časem a poté si to po celý život chránit. Dneska se už 10-ti leté slečny na facebooku chlubí, jakého mají nádherného kluka, dávají si tam spolu fotky - sotva né polonahé. Jak už jsem psala v článku: "Nadpis? Netřeba :)" jsem asi z jiné doby, z doby našich babiček a prababiček, kde byl jede partner na celý život. Také bych si to přála, někoho v mládí potkat, prožít s ním celý život, zestárnout spolu a nakonec spolu zemřít. V těchto věcech jsem asi hodně naivní. Něco na té době ale bylo - například sex až po svatbě. Vždyť sex by se měl prožívat s člověkem, se kterým jsme déle a láska je oboustranná. V dnešní době se ale sex provozuje snad všude a v jakémkoli věku. Ve zprávách kolují informace o tom, jak porodila miminko 15-ti letá dívka. Je mi z toho vždy velmi smutno. Tohle by si měli střežit pro toho tzv. pravého. Někomu to může připadat jako hloupost, ale copak je lepší chodit každý týden na diskotéky a vymést tam toalety s každým, kdo je jen trochu přitažlivý? NE, NENÍ TO LEPŠÍ! Je to úplná hloupost! Na lásku se vyplatí čekat, i kdyby několik let. Když člověk bude věřit v lásku a hlavně ve svou osobnost, bude mít stanoveny své cíle, bude mít své touhy a sny a půjde si za tím, časem se úspěchu a štěstí dočká. 

Mluvím tu o lásce a přitom se to láskou nazvat nedá, rozhodně né dnes. Není přeci možné milovat někoho po prvním dni, když ho vidíme poprvé v životě a je jen pohledný. Láska si vyžaduje něco víc - čas, věrnost, důvěru, náklonost, souznění s partnerem, oddanost, spolehlivost a hlavně opravdové city.

Já jsem se rozhodla se na vztahy teďka maličko vykašlat a soustředit se jen na to, co je momentálně nejdůležitější - rodina, přátelé a škola. Poté si chci splnit svůj sen, jít na jednu vysokou školu, poté na druhou, najít si zaměstnání, které budu milovat, vytvořit si bydlení podle mých představ a pak teprve hledat někoho, kdo mě bude milovat tak jako já jeho. Že je to nereálné, dětinské, naivní a hloupé? No a? Pro mě je to můj vysněný svět a jednou si tohle vše splním a napíšu o tom i tady. A snad dám alespoň maličký důkaz všem, kteří o svých touhách a snech pochybují.

Na závěr snad už jen malá "rada" - nehleď na to, co říkají druzí, "nehupsni" nikam s nikým jen proto, že to vyžaduje či proto, že je to pohledná osoba, měj svou hrdnost, úctu ke své osobě. Jdi za svými sny, i když ti někdo tvrdí, jak jsou nereálné a nemožné, jsou to přeci jen tvé sny, tvůj život, oni to za tebe žít nebudou. A hlavně - nespěchej na lásku! Ona jednou přijde a pak to teprve bude stát za to. Vysni si svůj svět, svůj život a potom to zrealizuj :)

love is love

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Na lásku se čekat vyplatí :) tlapka®pise.cz 17. 06. 2013 - 19:57
RE: Na lásku se čekat vyplatí :) srdce 18. 06. 2013 - 13:12
RE(2x): Na lásku se čekat vyplatí :) tlapka®pise.cz 18. 06. 2013 - 13:15