Aromaterapie aneb jak se cítit báječně

27. únor 2014 | 13.25 |

Máš náročný den, cítíš se unaveně, nemáš do ničeho chuť a je Ti prostě mizerně? Pak mám pro Tebe pár zaručených triků z oblasti aromaterapie, které určitě fungují, sama jsem je vyzkoušela a na výsledek si nemohu stěžovat... :))

fvnfgnfg

První věcí, která Ti pomůže je mandarinka:
Mandarinka má povzbuzující účinky, například i v ošklivých, šedivých, smutných dnech Ti zlepší náladu a dodá Ti novou energii. A jako bonus zmírňuje bolest hlavy a svalů... :))

Další je levandule:
Levandule Ti pomůže při potížích s usínáním, pokud jimi trpíš tak, jako já a navíc Tě i uklidní. Navíc přispívá k regenaraci sliznice a pokud jsi nachlazená/ý, pomáhá i při obtížích s nachlazením či rýmou... :))

Dalším domácím pomocníkem mohou být i mandle:
Mandlový olej pomáhá při nachlazení, revmatických bolestech a při potížích s prokrvováním, například pokud Tě trápí, obzvlášť v zimě, studené a zmrzlé nohy. A jako bonus krásně pročistí vzduch... :))

V pořadí je tu také známá vůně - vanilka:
Vanilka Ti pomůže, pokud se cítíš opravdu dost špatně, na dně, prostě pokud trpíš depresemi stejně tak, jako já dříve. Její vůně probouzí smysly a je považována i za afrodiziakum. A navíc dokonce mírní bolesti hlavy, pokud to tedy s vanilkou nepřeženeš, jelikož její vůně je opravdu velmi silná, pak by Tě hlava mohla bolet ještě více... :))

Pátým pomocníkem je kadidlo:
Kadidlo zlepšuje náladu a dodá Ti optimismus, který občas potřebuje dodat určitě každý z nás.. A také napomáhá pročištění dýchacích cest, zlepšuje soustředění a posiluje i lidskou obrannyschopnost..:))
 
Poslední tu pro dnešek mám eukalyptus:
Eukalyptus má antiseptické účinky, uvolňuje hleny a ulehčuje Tvé dýchání. Pomáhá i při plísňových chorobách nebo dokonce astmatu. Za sebe mohu doporučit i eukalyptovou sůl do vody, kdy si uděláte chvilku jen pro sebe, napustíte si horkou vanu a přidáte trochu této soli a neuvěřitelně Vám to pomůže. I já mám velké potíže s astmatem, ale eukalyptová koupel je opravdu skvělá, báječně se Ti pročistí dýchací cesty a dýchá se Ti, jako by si vlastně ani astma neměl/a ... :))

V dnešním článku je to o aromaterapii zatím vše, ale až opět něco někde objevím a nejdříve vyzkouším, určitě to sem zase přidám.. :)) Nebo něco z jiných terapií, či věcí, které ulehčí Tvému zdraví či Tvému srdíčku... Protože nezapomínej na to, že zdraví a štěstí jsou nejdůležitější věci, které člověk může mít.. :))

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

Komentáře

RE: Aromaterapie aneb jak se cítit báječně imperatrice®pise.cz 27. 02. 2014 - 20:05
RE(2x): Aromaterapie aneb jak se cítit báječně srdce 20. 03. 2014 - 20:57