Je bohatství zárukou štěstí?

12. září 2015 | 17.40 |

v54s54d5

Denně potkávám osoby, které se nesmyslně honí za penězi. Osoby, které se tváří, jak šťastný mají život, ale realita je poněkud odlišná. Osoby, které se bezdůvodně a malicherně hádají se svými blízkými. Osoby, které obětovali svůj život kariéře, protože jsou zjevně přesvědčeni, že tohle je ten jediný způsob, jak být šťastný. Ptám se: "Proč tohle všechno vlastně děláte?" 
Na jednu stranu je to pochopitelné. Všude kolem nás je spousty reklam, jak vydělávat peníze snadno a rychle, i když je to plné lží. Všude běží to samé dokola - "Přidej se do klubu miliardářů." Neustálé propagace, jak si najít skvělou, výdělečnou práci, která je chválená až do nebes, kdy stejně nakonec budeš dřít každý den 12 hodin za minimální plat. Jsme tolik ovlivněni tím vším, co se kolem děje, tím, co nám kdo napovídá. Na druhou stranu - proč by člověk nemohl být šťastný i s relativně podprůměrným platem? Proč bychom měli většinu svého drahocenného času trávit tím, že budeme většinu času v práci, pak přijdeme domů, budeme protivní na všechny okolo sebe, protože už jsme vyčerpaní, unavení a život nás jednoduše nebaví, protože stále nemáme dost? Netvrdím, že bohatý člověk nemůže být šťastný, ale ve většině případů není, protože k tomu bohatství ani nedojde. Asi nikdy se nepřestanu řídit tím, že budu raději šťastná s lidmi, které miluji, někde v nějakém malém skromném bytě, než se trápit a být nešťastná v přepychové vile. Zajímalo by mě, jestli to těm lidem za to všechno stojí. Určitě je fajn někam jít a moct si koupit cokoli, co se mi zrovna líbí, ale s porovnáním s naprostou haromonií, když otevřeš dveře od svého bytu, uvidíš tam osoby, které miluješ, uvidíš je zářit štěstím, že jsi doma a netrčíš ještě v práci, protože radši místo večera s rodinou makáš přesčas, je to (pro mě) mnohem krásnější situace. Možná je to proto, že do světa bohatých a těch rádoby bohatých nevidím. Možná je to proto, že o tom "velkém světě" toho moc nevím, jen čas od času napíšu, co si o tom myslím a můj budoucí život je spíš jen takovým (prozatím) snem, u kterého ale vím, že nepozměním ani detail, protože můj sen prostě bude mou realitou. 
Pokud chceš žít ve světě bohatství, žij, ale nikdy tomu neobětuj svůj život, protože ten musíš šťastně žít a ne pracovně přežívat. Nikdy nedovol, aby si kvůli tomu ztratil své milované. Nikdo nedopusť, aby si nakonec skončil sám, i když třeba bohatý, to Ti život nezlepší, leda tak materiálně, ale v srdci budeš stále chudý, protože bude bez lásky. Jdi si za tím, za čím chceš jít. Buď tím, kým být chceš. Jen v tom nebuď sám, vždy se na chvíli zastav a zeptej se sám sebe, jestli Ti to za to stojí, jestli je to vážně Tvůj sen a jestli Ti nebude lépe, když to přehodnotíš. Peníze Ti lásku vrátit neumí. Nikdy při své cestě nezapomeň na hlas svého srdce, protože jedině ten Tě dovede nejdál a Tvou cestu za štěstím Ti zpříjemní. Buď šťastný, ale ne jen "naoko."   ♥ 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře